کمردرد و راه های خلاصی از آن  چاپ
تاریخ : یکشنبه 28 فروردین‌ماه سال 1390

کمردرد می تواند به یک مشکل فلج کننده تبدیل شود، اما استراحت، نگهداشتن بدن در وضعیت مناسب و نیز ورزش در تسکین این درد و رفع مشکل کمر درد، تاثیرگذار و مفید است.

کمردرد می تواند به یک مشکل فلج کننده تبدیل شود، اما استراحت، نگهداشتن بدن در وضعیت مناسب و نیز ورزش در تسکین این درد و رفع مشکل کمر درد، تاثیرگذار و مفید است.

پزشکان می گویند: کمر درد دومین مشکل شایعی است که مردم را به مطب دکتر می کشاند و این مشکل با سرعت در زندگی پر استرس و ماشینی امروزی رو به افزایش است.

کمردرد در مراحل مختلف زندگی ما می تواند تاثیرات جدی را موجب شود و حتی منجر به از کارافتادگی شود، اما چه عواملی باعث کمردرد می شوند؟

بسیاری از وضعیت ها و حالت های ستون فقرات می توانند موجب کمر درد شوند، اما رگ به رگ شدن ماهیچه ها هم در بروز کمر دردها موثر هستند.

شایع ترین عوامل ستون فقراتی که باعث درد کمر می شوند، عبارتند از تغییرات در بخش های مختلف ستون فقرات با افزایش سن، قرار گرفتن بدن در وضعیت نامناسب و غیرصحیح، چاقی و کشیدگی یا پیچ خوردگی که در فعالیت های روزانه بروز می کنند.

بهترین توصیه برای درمان درد پشت در این شرایط، استراحت و ماندن در رختخواب برای مدت چند روز است.

به گزارش پایگاه اینترنتی اکوسکیو، اگر دچار کشیدگی عضلانی در ناحیه کمر شده اید و البته در صورتی که آسیب دیدگی شما جدی نیست، ابتدا از یخ استفاده کنید، پس از ۴۸ ساعت از گرما و حوله گرم برای آرام کردن و تسکین دادن بافت های آسیب دیده استفاده نمایید.

مصرف مسکن ها بدون نیاز به نسخه مثل آسپرین هم می تواند در کاهش درد موثر باشد، اما بدون تجویز پزشک هیچ داروی دیگری مصرف نکنید.

در امر پیشگیری هم نکات حائز اهمیت، حفظ موقعیت و وضعیت مناسب بدن در طول نشستن، راه رفتن، کار کردن و خوابیدن است. ورزش منظم و ترک سیگار هم از عوامل مهم پیشگیری از کمردرد هستند.

کارشناسان توصیه می کنند: زمانی که درد شما بیش از چند روز ادامه پیدا کرد و یا به قدری شدید بود که در فعالیت های روزانه شما اختلال ایجاد کرد و یا در صورتی که درد با حالت کرختی و ضعف در پاها یا دشواری در ادرار و اجابت مزاج همراه بود، حتما باید به پزشک مراجعه کنید. 

سایت پزشکان ایران